Türkiye – Fransa Milli Futbol Maçı Hakkında

ileGülbin

Türkiye – Fransa Milli Futbol Maçı Hakkında

2020 Avrupa Şampiyonası eleme maçlarından, Türkiye – Fransa maçı 07.06.2019 tarihinde Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanacak.

Konya Fransız Derneği olarak yakından takip ettiğimiz milli maçın biletleri, yaklaşık bir hafta öncesinden açığa çıkarıldı. Yoğun ilgi gören biletler kısa sürede tükendi. Konya’da önemini gün geçtikçe artıran spor sevgisi bizi bir kez daha şaşırttı diyebiliriz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu Nerede?

Konum olarak merkeze biraz uzak kalması göz önünde bulundurulduğunda, ulaşım aslında çok da zor değil. Nasıl ulaşabileceğiniz konusunda ayrıntıları aşağıda vereceğim.

Araç ile: Konum bilgileri için tıklayın.

Belediye Otobüsü ile: Kültür parktan kalkan, 47, 48, 53, 55, 86 numaralı belediye otobüsleriyle stadyuma ulaşım sağlayabilirsiniz. Eski garajdan çıkan, 49, 54 ve 56 numaralı belediye otobüsleri de aynı şekilde kullanabileceğiniz hatlar arasında. Bunlardan bazıları çok fazla dolaştığı için, bizim önerebileceğimiz hatlar hem saatlerinin sık olması hem de daha kısa sürede gitmeleri sebebiyle 53 ve 56’dır. Maç günleri zaten fazlasıyla dolu olan bu otobüslerin saatlerini kontrol edip, biraz erken çıkmanızda fayda olabilir. Konya Büyükşehir Belediyesi Atus uygulamasını otobüs tarifelerini ve güzergahları kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Dolmuş ile: Cumhuriyet, Aydınlık ve Binkonut dolmuşlarını kullanabilirsiniz.

Tramvay ile: Tramvay tercih etmeniz durumunda, “Otogar” durağında inerek aktarma yapmanız veya stadyuma kadar 15-20 dakikalık bir yürüme mesafesini gitmeniz gerekmektedir.
Otogar tramvay durağından, ücretsiz olan tramvay hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Tramvay aktarma hatları belediye otobüsü hatlarıdır, Atus uygulamasından saatlerini kontrol edebilirsiniz.

47, 48, 49, 58, 59, 60, 80 numaralı belediye otobüsleri tramvay aktarma hatlarıdır.

Maç saati: 21.45

Giderken herhangi bir sorun yaşamazsınız fakat dönüş için planınızı iyi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Geç saatlerde otobüs ve dolmuşların sık olmayacağını göz önünde bulundurarak harekete etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Tramvaylar da aynı şekilde gece 12’den sonra saatte bir hareket etmektedir.

Neden Konya?

Her etkinliğimizde üzerine basa basa Konya’nın aslında düşünüldüğü bir şehir olmadığının vurgusunu yapmaya çalışırken, bu tarz büyük organizasyonlar için de Konya’nın seçiliyor olması bizi mutlu ediyor. Son dünya şampiyonuyla oynayacağımız bu maçın şehrimizde olması gerçekten gurur verici.

Subliminal mesaj: “Konya taraftarı sıkıcı falan değil. Her maçta kavga çıkmıyor diye mi böyle düşünülüyor acaba?”

Maçın Önemi

Gruptaki ilk iki karşılaşmasında Arnavutluk’u 2-0, Moldova’yı da 4-0’lık skorlarla mağlup eden Milliler, lider Fransa’nın averajla gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

Son hazırlık maçında Özbekistan’ı 2-0 yenen Türkiye, Fransa maçına daha iyi hazırlanmıştır umarım diye bekliyorum. Yoksa aynı şekilde bir oyunla Fransa’yı yenebilmeleri çok mümkün olmayabilir. Futbol uzmanı olmayabilirim ama Fransa maçlarını severek izledim hep, az çok fikrim var 🙂

Biz de artık Avrupa Şampiyonası’nda maç takip etmek istiyoruz! Bu maçı mutlaka almalıyız!

Nereden İzleyebilirsiniz?

Siz de çoğu kişi gibi bilet bulamayanlardansanız veya Konya dışında olacaksanız, maç TRT ekranlarından naklen yayınlanacak. Oradan milli takımımızın maçını izleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Gülbin administrator

Bir cevap yazın